comment 0

İngiltere’de grafik tasarımcılar, ‘yaşlı yayalar’ yol işaretini yeniden hayal etti!

NB, spring chicken, Michael Wolff ve collective courage gruplarının iş birliğiyle açılan yarışma tasarımcıları; ülkede herkesçe bilinen, yaşlı çiftin ellerinde bastonlarla yürüdüğü kasvetli yol tabelasını yeniden tasarlamaya davet etti.

Eski işaretin küçültücü ve yaşlıların durumunu engel ve zayıflık belirtecek şekilde ele alması nedeniyle yanlış yansıtıcı olması yarışmanın düzenlenme nedeni oldu. İngiltere’nin ileri yaştaki kısmının durumunu daha olumlu şekilde ele alırken sürücüleri yoldan yaşlıların geçebileceğine dair uyaran yeni ikonların üretilmesi için dünyanın farkı yerlerinden tasarımcılara danışıldı. Yarışmaya Andy Altman (Why Not Associates), Bob Gill, Bryan Edmondson, Frost Collective ve pek çok başka tasarımcı katılımda bulundu.

Proje İngiliz Ulaştırma Departmanı’yla görüşmeyi ve eski tasarımın değiştirilmesiyle konuda farkındalık yaratmayı amaçlıyor. Elde edilen katılımların ve tasarımcılarının sergi ve yayın yoluyla tanıtımı planlanıyor.

Proje hakkında daha fazla bilgiye www.creativecourage.co.uk adresinden ulaşılabiliyor. Kazanan projenin seçilmesi için www.springchicken.co.uk sitesinde uluslararası bir oylama yürütülüyor.  Birbirinden çeşitli önerilere siz de göz gezdirebilir ve oyunuzu verebilirsiniz!

 

designboom ve creativecourage kaynaklarından çeviren ve derleyen: Bilge Erdem

Mesaj Bırakın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s