comment 0

Yerden Yüksek Çocuklar ile Mimarlık Topluluğu Sunar | Mandala 9: Serim

Yerden Yüksek Topluluğu’nun 18 Nisan Cumartesi günü; Beykoz, Mahmut Şevket Paşa Köy Kahvesi’nde gerçekleştireceği “Mandala 9: Serim” etkinliğinde Atölye 7: Herkes İçin Tasarım TAG Platform olarak yerimizi alıyoruz. Yerden Yüksek Çocuklar ile Mimarlık Topluluğu farklı alanlardan tasarım grupları ile ilkokul içindeki tüm Mandala çalışmalarının yapıldığı atıl depoyu, özgür tasarım düşüncelerinin ortaya çıktığı, fiziksel koşulların kirlenebildiği, üstten verilmiş kararlara karşı durabilen, üreten bir hale getirmeyi hedefliyor.

Yerden Yüksek Topluluğu, 2013 güzünde İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde “çocuklarla mimarlık nasıl olur?” diye merak eden arkadaşlarca kurulmuş bir etkinlik grubu. “Yaş arttıkça kafamızdaki tanımlar ve kabuller de artar. Tasarım alanında da bu genel geçer kabuller ve kayıtlar birbirine gönderme yapan, salt yaratıcılıktan uzaklasan, farklılıgını ve de kimligini kaybeden, insanı ve dokunulmamıslıgı ortadan kaldıran bir durum olarak karsımıza çıkmaya baslamıstır. Çocuklarda ise bu kabuller yerini çekincelerden uzak bir cesarete bırakmaktadır. Bildiklerini baska türlü bilgilerle süsleyip sunmak degil, bilmediklerini aramak, kesfetmektir istedikleri. Bizler de çocuklarla çocuk olup, düsünsel pratigimizi gelistirmek ve okudugumuz bölüm itibariyle onlara farklı mekansal deneyimler kazandırmak istedik.” mottosuyla yola çıkan Yerden Yüksek ekibinin güncel paylaşımlarını Facebook sayfalarından ve atölyeye dair son gelişmeleri Facebook etkinlik sayfasından edinebilirsiniz.

Atölye Post 10-İçerik Foto

Filed under: Atölye

About the Author

tarafından yazıldı

TAG Platform, Kasım 2008’de tasarımın lüks değil, güvenli ve yaşanabilir çevreler için temel bir ihtiyaç olduğu bilincini yaymak üzere kurulmuştur. Yürüttüğü atölye ve eğitimler, düzenlediği toplantı ve konferanslar ve yayınlar aracılığıyla “Herkes için Tasarım” fikrini yagınlaştırmak üzere çalışmalar yapmaktadır.

Mesaj Bırakın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s