comment 0

TAG Platform #kalthefest’te sordu: “Herkes için tasarım nedir?”

TAGPlatform olarak, tasarım algısını ve fiziksel çevre bilincini geliştirmek amacıyla Kadıköy Anadolu Lisesi’nin geleneksel festivali “KALtheFEST 2014”’ün festival sponsorlarındandık ve “yaratıcıKAL” standında takipçilerimizle buluştuk.

Bizler tasarımın günlük hayatın her alanında insanların yaşam koşullarını iyileştirmek için kullanılabileceğine inanıyor ve bu farkındalığın farklı yaş ve disiplin grubundan insanlarla paylaşılması gerektiğine inanıyoruz; bu yüzden, TAG Platform olarak yaptığımız çalışmaları paylaşmanın yanı sıra; “Herkes için tasarım nedir? Kusursuz tasarım mı demektir? Gündelik hayatımızı sürdürürken içinde bulunduğumuz fiziksel çevrenin bizim için tasarlanıp tasarlanmadığını düşünüyor muyuz ya da bunu talep ediyor muyuz? Farkında mıyız? Engelleniyor muyuz?” sorularıyla Kadıköy Anadolu Liselilerle buluştuk ve konuştuk.

AtölyeP Post7-iç1

2015 Yılının ilk aylarında başlayacağımız yeni atölye çalışmamız olan, “pencerenden baktığında ne görüyorsun?” projesi hakkında ilk defa KALtheFest’de tanıtım yaparak, genç arkadaşlarımızla buluştuk. İlerleyen günlerde ayrıntılarını duyuracağımız projemizi TAG Platform’un websayfası; ya da #penceremden #tagplatform etiketleriyle facebook, twitter ve instagram üzerinden takip edebilirsiniz.

AtölyeP Post7-iç2

Mesaj Bırakın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s