comment 0

Seatylock | Kentsel Bisiklet Deneyimi

Ortak tutkuları bisiklet sürmek olan farklı disiplinlerde eğitim almış bir arkadaş grubunun deneyimleri sonucu ortaya çıkan Seatylock; tasarımcılarının anlatımıyla, bisiklet sürücülerinin kent deneyimlerinin daha konforlu, eğlenceli ve kolay hale getirilmesi fikrinden doğmuş. Basit bir yöntemle seleden bir metrelik bisiklet kilidine dönüşen “Seatylock”, herhangi bir bisiklet modeliyle uyumlu çalışabiliyor.

Seatylock5Bisiklet sürücülerinin uygun park yeri aramaları ve kilitlerini yanlarında taşımak zorunda olmaları gibi kentteki gündelik problemlerinden yola çıkarak tasarlanan sele, 30 saniyeden fazla sürmeyen kurulumuyla bu problemi çözüyor. Sürücünün, konfor koşulları üzerine de kafa yoran ekip, değişken olan konfor anlayışına karşılık 3 farklı bağlanma noktasına sahip aparat ile selenin kurulumunun kişiye göre değiştirilebilmesine imkan sunuyor. Seatylock, çalınma ya da zarar görme ihtimaline karşılık yüksek kalitede güçlendirilmiş metal ve sert plastik kaplamadan üretilmiş. Yaklaşık olarak 10.000 bisiklet üzerinde yapılan testlerle bugünkü halini alan tasarım, sürücü güvenliğini sağlamak adına birçok kaza testinden de geçirilmiş. Şu an için piyasada, “Konfor ve Doğa Yürüyüşü (Comfort and Treckking)” adlarıyla iki modeli bulunan selenin tasarımcıları; Kickstarter’da başlattıkları kampanyayla, bisiklet kullanıcılarının ihtiyaçlarını daha iyi karşılayabilmek için destek bekliyor.

“İhtiyaç, keşfin annesidir.” diyen Seatylock’un yaratıcılarından biri olan Ilan Mor ekliyor: “Seatylock’un kentsel bisiklet deneyiminde devrimsel nitelikte olduğuna inanıyoruz. Seatylock, bisiklet kullanıcılarının günlük hayatta karşılaştığı bir probleme çözüm sunuyor. Seatylock, gerçek ihtiyaçtan doğan bir yenilik.”

 

Mesaj Bırakın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s