comment 0

Ya Yalnızsam?

Future Pioneers 2014 kazananları ‘Design Council’ tarafından İngiltere’deki ‘New Designers’ adlı tasarım sergisinde belirlendi.

Kazananlardan Lucy Lin’in projesi ‘What If I Am Alone’ (Ya Yalnızsam) düşüncesi üzerine tasarladığı bir ilk yardım çantası. ‘EmergenSee’ adını verdiği ilk yardım ekipmanlarının en önemli özelliği tek başınızayken ilk yardım yapabilmenizi sağlıyor. Günümüzde insanların yalnız yaşamayı daha çok tercih etmesi, bir yaralanma anında yalnız olma olasılığını da arttırıyor. İlk yardımın çoğu zaman bir başkası tarafından uygulanıldığı düşünüldüğünde, kendinize uygulayabileceğiniz ilk yardımın gerekliliği öne çıkıyor. Bu set aynı zamanda bir başkasına yapılacak ilk yardımın da kolaylaşmasını hedefliyor. Projenin tanıtım videosunda duvara monte edilmiş ilk yardım çantasının sadece tek elle açılması ve içindeki ekipmanların da bu şekilde uygulanması anlatılıyor.

 
Filed under: Güncel

About the Author

tarafından yazıldı

TAG Platform, Kasım 2008’de tasarımın lüks değil, güvenli ve yaşanabilir çevreler için temel bir ihtiyaç olduğu bilincini yaymak üzere kurulmuştur. Yürüttüğü atölye ve eğitimler, düzenlediği toplantı ve konferanslar ve yayınlar aracılığıyla “Herkes için Tasarım” fikrini yagınlaştırmak üzere çalışmalar yapmaktadır.

Mesaj Bırakın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s